Volkswagen
 

Taskusõbralikud autod

Volkswageni mudelid on ülalpidamiskuludelt Eestis müüdavatest uutest autodest ühed soodsamad, selgus Autolehe läbiviidud turuanalüüsist.

Kõigist Eestis müüdavatest sõiduautodest on Volkswageni mudelid Polo, Golf, Sharan ja Touareg ülalpidamiskulude poolest omas klassis kõige soodsamad. Polo osutus soodsaimaks väikeautode, Golf väikekeskautode, Sharan suurte mahtuniversaalide ja Touareg luksusdžiipide klassis.

Paremate hulka mahtusid ka Jetta ja Passat keskklassis ning kupeekabriolett Eos sportautode seas. Pidamiskulude väljaselgitamisel võttis Autoleht lisaks auto hinnale ja bensiinikulule arvesse ka kindlustuse, tavahoolduse ning turuväärtuse. Näiteks kulub Polo peale kuus keskmiselt 3665 krooni ja Golfi peale 4760 krooni.

Volkswageni mudelid esinesid hästi eelkõige tänu säästlikele mootoritele ja kõrgele turuväärtusele. Turuväärtus iseloomustab auto võimet oma hinda hoida. Mida paremini auto oma hinda säilitab, seda vähem tuleb liisinguvõtjal auto eest maksta. Polo säilitab oma hinnast kolmeaastase kasutusperioodi jooksul 74 protsenti, keskmine näitaja väikeautode klassis on 61 protsenti.

Golfi turuväärtus on kolme aasta pärast samuti 74 protsenti, väikeautodel keskmiselt vaid 59 protsenti. Volkswagen Touaregi turuväärtus kolmeaastase liisingperioodi lõpuks on 70 protsenti, keskmiselt on see näitaja luksusdžiipide seas 60 protsenti. Autode pidamiskulude analüüs ilmub novembris raamatuna «Autoostja käsiraamat 2008».

« tagasi